Połowy z łodzi na Jezioraku Dużym sezon 2021

Drodzy wędkarze!

W związku ze zbliżającym się weekendem majowym oraz rozpoczęciem sezonu na większości akwenów na połowy z Łodzi informujemy o sytuacji na jeziorze Jeziorak Duży.

Jezioro Jeziorak Duży w roku 2021 będzie udostępniony tylko na wyznaczonym obszarze do wędkowania z łodzi od 1 maja. Spowodowane jest to czynnikami ekologicznymi mówiąc ściślej ichtiologicznymi. Ze względu na warunki atmosferyczne czyli niska temperaturę powietrza i co za tym idzie wody, małej ilości słonecznych dni, najcenniejszy wędkarsko gatunek na Jezioraku czyli sandacz w większości przypadków dopiero przygotowuje się do tarla. Niestety zezwolenie na połów z łodzi w tym okresie bardzo negatywnie wpłynęłoby na przebieg naturalnego tarla. Zdajemy sobie sprawę że ruch na wodzie jest nie unikniony i mimo wszystko tarlo nie odbędzie w idealnych warunkach jednakże dodatkowy stres spowodowany nawet niechcianym polowem sandacza podczas prób łowienia okonia szczupaka w znaczącym stopniu zmniejszy skuteczność oraz efektywność naturalnego rozrodu. netfucks

W związku z powyższym do połowów z łodzi na jeziorze Jeziorak Duży od 1 maja 2021 będzie udostepniona cześć od Ilawy do końca wyspy Wielka Żuława. Przypominamy jednak że na zatoce "Moty" obowiązuje obszar ochronny wyznaczony przez Zarząd Województwa Warminsko-Mazurskiego.

Ostatnio zmienianywtorek, 02 kwiecień 2024 07:43